Perşembe

7.sınıf ingilizce ders kitabı cevapları

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
7.sınıf ingilizce ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.
Cevaplarda gördüğünüz yanlışlıkları uyarmanızı ve bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Oğuzhoca
LİDER
PASİFİK      
BİLGE TÜRK   
MEB            
DOKU          
ÖZGÜN

Ekstra Bilgi:
Zonal Topraklar

Kahverengi Orman Toprakları: Orman örtüsü altında oluşan bu topraklar organik madde bakımından zengin olduklarından renkleri koyudur. Yıkanmanın fazla olduğu yerlerde asitli ve kireçsiz orman toprakları oluşmaktadır. Ülkemizde bu tip topraklar, Kuzey Anadolu Dağlarının denize ba- kan  yamaçlarında yaygındır. Iy yıkanmış bu topraklar çay ve kivi yetiştirmek için oldukça elve- rişlidir.

Kırmızı  Akdeniz Toprakları (Terra-Rossa): Organik madde bakımından fazla zengin olmayan bu topraklarda  genellikle  turunçgil,  bağcılık ve  zeytin tarımı yapılmaktadır.  Bu topraklar ülkemizde Marmara Bölgesinin güney kesimi ile Ege ve Akdeniz   bölgelerinde yaygın olarak görülmektedir.
Kahverengi Bozkır Toprakları: Bozkır sahalarında,  yıllık yağış miktarının  400 mm'nin  altında olduğu yerlerde oluşan bu topraklar, organik madde bakımından fazla zengin değildir. Ülkemizin iç kesimlerinde yaygın olan bu topraklarda genellikle tahıl tarımı ve küçükbaş hayvancılık yapılmak- tadır.

Tepkiler:

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar
banner